Ετικέτες

Εμφάνιση περισσότερων

Μπούτιος - Παπαγεωργόπουλος: Δύο μετάλλια για τον Kyung-Hee Athens στο 1ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ!

Σημαντικές διακρίσεις κατάφεραν οι αθλητές του Kyung-Hee Athens  στο  1ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ!

Το 1ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ, που διεξήχθη από 9-13 Ιανουαρίου 2013
στο Κλειστό Γυμναστήριο Ταεκβοντό Παλαιού Φαλήρου, υπό την αιγίδα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ  ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ (ΕΛ.Ο.Τ.) και με την εποπτεία της Ευρωπαϊκής Ένωσης Ταεκβοντό (E.T.U.), έληξε την Κυριακή 13 Ιανουαρίου, με επιτυχημένες προσπάθειες για τα παιδιά του Στέφανου Μπούτιου.

Στην κατηγορία Εφήβων (51 κιλά) ο Σωτήρης Μπούτιος  κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο, μετά από συγκλονιστικούς αγώνες, ενώ το Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε και ο Κωνσταντίνος Παπαγεωργόπουλος, παρά το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπιζε τις τελευταίες ημέρες, στην κατηγορία παίδων (57 κιλά)!

Αξιοσημείωτη ήταν και η προσπάθεια του Γιώργου Σταμάτη ,στην κατηγορία Εφήβων (63 κιλά) και του Παναγιώτη Μανιμάνη, στην κατηγορία Παίδων (41 κιλά). Οι διακρίσεις των αθλητών της ομάδας, αποδεικνύουν τη σωστή δουλειά που γίνεται στο Kyung-Hee Athens