Ετικέτες

Εμφάνιση περισσότερων

2ο Κύπελλο Ακρόπολης Tae Kwon Do: Στο ψηλότερο σκαλί άλλοι δύο αθλητές του A.C. KYUNG HEE!

Το Κύπελλο Ακρόπολης φαίνεται οτι ταιριάζει γάντι στον A.C. KYUNG HEE!

Μετά τις επιτυχίες της πρώτης ημέρας των αγώνων (δύο Χρυσά και δύο Χάλκινα μετάλλια) η δεύτερη μέρα ήρθε να προσθέσει δύο ακόμα Χρυσά μετάλλια για τους αθλητές του Στέφανου Μπούτιου!

Έτσι, με 6 συνολικά μετάλλια μέχρι τώρα, ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος και οι αθλητές του, ετοιμάζονται για την αυριανή και τελευταία ημέρα της διοργάνωσης, όπου δύο ακόμη αθλητές του Συλλόγου θα δώσουν τα αγωνιστικά τους διαπιστευτήρια.

Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με την αθλήτρια Μαρία Υφαντή
Τα μετάλλια της δεύτερης ημέρας, ήρθαν μετά από συναρπαστικούς αγώνες, από τους αθλητές:

- Μαρία Υφαντή: Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black
Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με τον αθλητή Χρήστο Σακελλαρίου

- Χρήστος Σακελλαρίου: Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Μale Black

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Αναστάσης Σταμάτης, που δεν κατάφερε όμως να ανέβει στο βάθρο.

Το 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ διεξάγεται στο Νέο Φάληρο και συγκεκριμένα στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας, από την Παρασκευή 16 έως και την Κυριακή 18 Ιουνίου 2017 και στην πρώτη μέρα των αγώνων, η συγκομιδή για τον A.C. KYUNG HEE ήταν δύο χρυσά και δύο χάλκινα μετάλλια:

Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με την αθλήτρια Αθηνά Βογιατζή και τον αθλητή Αντώνη Δαφνομήλη
Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -55, κατέκτησε η αθλήτρια Αθηνά Βογιατζή.

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -29, κατέκτησε η αθλήτρια Αθανασία Ροκκά

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 03-04 Male Black -65,
Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με τις αθλήτριες Χριστίνα και Αθανασία Ροκκά
κατέκτησε ο αθλητής Αντώνης Δαφνομήλης.

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 03-04 Female Black -51, κατέκτησε η αθλήτρια Χριστίνα Ροκκά

Εξαιρετικά αγωνίστηκαν οι αθλητές Γιώργος Σταμάτης και Φίλιππος Ονησιφόρου, που δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο, από ατυχίες.

Οι αγώνες συνεχίζονται και τελειώνουν αύριο, Κυριακή, οπότε και θα αγωνιστούν 2 ακόμη αθλητές και αθλήτριες του A.C. KYUNG HEE.